Özelikle matematik her zaman öğrencileri zorlayan ve onların takılmasına neden olan derslerin başında geliyor. Çoğunluk ile yapılması zor olan ve mutlaka bir öğretmene gerek olan devlerin dışında da, sınavlarda daha iyi not akmak ve geleceği daha güzel yönlendirmek için mutlaka özel ders almak ve kendini daha iyi konumlara getirmek gerekir. Bu durumda ise birçok öğrencinin aklına takılan bir soru ise acaba eğitimi kimden alsam olacaktır. Okul hocamdan matematik özel ders almak mantıklı mı? Yoksa bir başka tanımadığımız öğretmenden ders almak mı daha mantıklı diye düşünebilirsiniz.

Aslında birada gerekli olan sorunun cevabını yine siz vereceksiniz. Sizler özel ders öğretmenizi seçerken tanıdı olup olmamasına karşın değil, sizin o kişiye ile iletişiminize ve onun anlatım tarzından ne kadar iyi anlaştığınıza göre değişen durumları inceleyip karar vermeniz gerekir. Sonuç olarak anlatımı iyi olan ve belki de biraz daha ücret olarak makul olan bir tercih ister sizin kendi öğretmeniniz olsun, ister ilk kez tanıdığınız biri olsun son derece önemlidir.

Sizler de matematik dersi alırken hangi öğretmenden ders alsam diye muallakta kalırsanız öncelikle iyi bir düşünmeli ve bu dediğimiz kriterleri incelemenizi öneririz. Dolayısı ile önemli olan sizin bu derste başarılı olmanız ve istediğiniz seviyelere gelmenizdir. Size bunu verebilecek her öğretmen başınızın üstünde olmalı ve kişisel olarak kim olduğunun bir öneminin olmaması gerekiyor.

Genel olarak birçok kişi farklı bir anlatım olsun ya da tamamen nedeni olmayan durumlardan dolayı farklı bir özel Öğretmen ile çalışabiliyor. Kimileri ise her zaman bilinen bir öğretmenin daha iyi olduğunu ve tanıyor olmanın rahatlığı ile daha iyi iletim kurabildiklerini söylüyorlar. Sizler kendinizi nasıl daha iyi hissediyorsanız o konuda hareket etmeniz en mantıklısı olacaktır. Haftada bir ya da birkaç kez ders fark etmeden bütçenize göre ek bir ders almanız her zaman size ekstra destek olacak ve belki de amaçladığınız başarıya ulaşmanızı daha kolay hale getiriyor olacaktır. Artık başarı sizlerin elinde ve geleceğinizi etkileyecek boyutta.