Sizler de eğitimin ve öğretimin ne denli önemli olduğunu kavrayan öğrencilerdenseniz ve bunlara zaman zaman ders takviyeleri alarak kendinizi daha da geliştirme amacında iseniz iyi bir araştırma yaparak en doğru öğretmeni buluyor olacaksınız. Ankara’da iyi bir matematik özel ders hocası nasıl bulabilirim diye aklınızda birçok soru işareti olabilir. Peki, bu gibi durumlarda nereden adım atılmalı ve hangi yolu izlemelisiniz.

Öncelikle özel ders mi yoksa özel dershanemi buna iyi karar veriniz. Her ikisini de almanız hem maddi yönden hem de zamanlama yönünden zaten sıkıntı yaratacağı için birini seçmek şart olacaktır ki birçok öğrenci ve anne baba ise özel dersin daha iyi olacağı konusunda hem fikir. O halde özel bir ders hocası size faydalı olabilmeli ve sizler de bu noktada çok iyi araştırarak karar vermelisiniz.

Ankara’da matematik özel ders hocası ararken dikkat edeceğiniz ilk konu kesinlikle daha önceki yapılan başarı oranlarıdır. Gerek referans ile bulduğunuz, gerek ise ilan ile ulaştığınız öğretmene asla başarılarını sormaktan ya da daha önceki ders verdiği öğrencilerin şuanda durumunun ne olduğunu bilmek en doğru hakkınız. Sizler hem yüksek bütçe ile de büyük zamanlarınız vererek bu öğretmen ile çalışıyor olacak ve tabi ki istediğiniz çalışma stilini bulmak istiyor olacaksınız.

Eğer hiçbir tanıdığınız yok ise yine en mantıklı yol ilan aracılığı ile bulmanızdır. İnternet dünyası artık bunun için çok müsait. Birçok öğretmen ve öğrenci birbirlerini internetten buluyorlar ve karşılıklı görüştükten sonra karar veriyorlar. Bunların yanı sıra halen ilgi gören ve kullanılan gazete ilanlarıdır. Bu alanlarda da bulabileceğiniz birçok matematik öğretmeni olabilir. Tüm bunların dışında ise özellikle kayıt olduğunuz dernek, öğrenci evleri gibi alanlara bırakılan panolarda da işinize yarayacak birçok başvuru bulabilirsiniz. Önemli olan nerede bulduğunuz değil, size verdiği elektrik ve sizin ondan ne alacağınızı kestirebilmenizdir. En doğru kararı sizler yine kendiniz vereceksiniz ve birkaç deneme yanılma dersleri ile kolayca bunu anlayabileceksiniz. Kararınızı denemelerden sonra verebilir ve tam aradığınız bir hoca ile başarıya ulaşabilirsiniz.