Okullar açılmaya başladı mı hem öğrencileri, hem de anneleri ummalı bir çalışma alıyor. Özel ders almalı mı? Ya da dershaneye gitmek gerçekten işe yarıyor mu gibi soruların sonunda aldığınız yanıt evet oldu ise ve mutlaka bir özel ders bakıyor iseniz işte aslında en zor aşamaya geldiniz demektir. Ankara’da en iyi dershaneye nasıl karar verebilirim sorusu sizi de yiyip bitiriyor olabilir. Bizler sizlere bunları için bir kaç dikkat edilecek noktayı bir araya getirip sunmayı hedefledik.

Ankara’da en iyi dershane için karar vermeniz için en önemli nokta sizin dershaneye uzaklık durumunuzdur. Dünyanın en iyi dershanesinin size mevki olarak çok uzak olduğunu düşünün. Peki, bu kadar uzak bir eğitim kurumunun size ne faydası olabilir tabi ki hiçbir faydası olmaz. Her gün ona ulaşmak için saatlerinizi harcıyor ve zaten yol yorgunluğundan dolayı dersi anlayamaz hale geliyorsanız dediğimiz gibi o dersi almanın hiçbir olumlu yanı olmaz. Böylelikle aslında ilk kriterin size yakına olan bir bölgede dershane bulmanız gerektiği olduğunu da böylelikle anlıyoruz.

Görülen taleplerin doğrultusunda artık her mahallede bırakın bir dershaneyi, birden fazla ve çok fazla tanınmış isimli dershaneler yer almaktadır bunlardan en doğru olanı seçmek ise yine size kalmış bir durumdur. Öncelikle sizden öncekilerden yorum almaya çalışınız. Hatta dershane çıkışını takip edebilir ve öğrenciler üzerinde mini bir soru çalışması yaparak içinde bulundukları dershaneden memnun kalıp kaldıklarını öğrenebilirsiniz. En çok yapılan uygulama ise dershanenin başarı oranlarına bakmak ve sınavlarda aldıkları dereceleri karşılaştırmak olacaktır. Görüşmeye gittiğinizde istatistikleri isteyebilir ve dolayısı ile iyice araştırıp kararınızı verebilirsiniz.

Pahalı dershane en iyi dershanedir sözünü unutun. Her yıl birçok farklı sürpriz isimler öğrencilerde büyük başarılar yakalayabiliyorlar. Önemli olan ders veren öğretmenlerin kalitesi ve geçmiş deneyimleridir. Bir ticarethaneden daha çok uzman ellerde ders görülebilecek ve her aşamada sizinle ilgilenecek bir hoca ile çalışan dershaneyi sevmek mantıklı olacaktır. Eğer geçen yıl gittiğiniz dershaneden mutlu ve memnun iseniz, zaten hiç maceralı sularda yüzmenize gerek yok.